O divokých kmenech
Divoké kmeny (v originálu Die Stämme) je strategická online webová hra. Vydala a provozuje ji německá společnost InnoGames GmbH. Úlohou hráče je získat co nejvíce vesnic, co největší armádu a s ostatními hráči vybudovat co největší kmen. Hra končí, když jeden kmen obsadí 80% daného světa.
V Německu, kde hra byla spuštěna poprvé, hru hraje k dnešnímu dni přes 484 000 lidí (poslední rozehraný svět má číslo 48)[1]. Hra se hraje v 28 zemích světa[2], pro Spojené státy a Velkou Británii existuje společná verze, kde na 41 rozehraných světech hraje více než 302 000 hráčů[3]. Českou verzi hraje více než 150 000 hráčů na 18 herních světech[4]. Různé světy nají různá nastavení lišící se hlavně v rychlosti hry (různé rychlosti stavění budov ve vesnicích, různé rychlosti pohybu jednotek), ale i existencí či neexistencí různých jednotek (lučištníci, paladin) či budov (kostel) nebo způsobu získání šlechtice, popřípadě existenci či neexistenci bonusových vesnic.
Divoké kmeny se dají srovnávat například se svým velkým konkurentem hrou Travian. Pak záleží na každém hráči, kterou hru pro její výhody či nevýhody zvolí. Divoké kmeny vznikly dříve a hlavní rozdíl mezi Divokými kmeny a Travianem je ten, že v Travianu může celkové vítězství získat jen hráč s placeným přístupem, zatímco v Divokých kmenech má hráč s placeným přístupem sice jisté výhody, ale k celkovému vítězství mu rozhodně nestačí. Další rozdíl je délka existence jednoho světa, tedy doby než se jeden kmen dobere k jednoznačnému vítězství a hra skončí. Tato doba je v Divokých kmenech mnohonásobně vyšší. V divokých kmenech máme propracovanější forum a také zde máme možnost přidávat přátele. V Divokých kmenech chybí např. v Travianu nepostradatelná surovina a to obilí, zato Divoké kmeny mají např. podstatně větší mapu[5][6]. V Travianu si vybíráte národnost, za kterou hrajete (Římané, Galové nebo Germáni), v Divokých kmenech tato možnost chybí. Nicméně kdo v tomto konkurenčním boji vyhrál, je patrné z údaje, že na českých stránkách Travianu je zaregistrováno jen něco málo přes 73 000 hráčů[7], zatímco na českých Divokých kmenech je aktivních hráčů více jak dvacetkrát více (viz údaj výše).
Prostředí hry Divoké kmeny je ze středověku. Na začátku každý nový hráč dostane na jednom světě jednu vesnici v hodnotě cca 100 bodů, kterou musí dále rozvíjet. Staví budovy, vojáky, získává suroviny. Až jeho vesnice získá hodnotu cca 3500 bodů může razit mince a získat šlechtice. Útok jednotkou šlechtic je totiž jedinou možností, jak získat další vesnici. Zde již záleží na strategii samotného hráče, zda obsadí prázdnou vesnici nižší bodové hodnoty a bude ji rozvíjet stejně jako tu první nebo začne útočit na vesnice s více body, ale patřící jinému hráči. Zda vesnici získá závisí na tom, jak dobře bude napadený hráč svoji vesnici bránit. Čím více má hráč vesnic, tím více má bodů (to ovšem neznamená, že má více i vojska, spíše naopak i když dobrý hráč má vysoký počet bodů i velkou armádu). Kromě útoků na jiné vesnice, může hráč navazovat přátelství a získávat spojence. Může založit kmen nebo se do nějakého přidat, pokud je pozván. Jak již bylo řečeno výše, cílem hry je snažit se, aby do vlastního kmene patřilo co nejvíce ostatních hráčů s co největším počet pokud možno co největších vesnic (maximálně rozvinutá vesnice má přes 12000 bodů).
Náhledy fotografií ze složky Fotky
Komentáře
Přehled komentářů
Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari,
originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na
http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz
pěkné
(Stařeček, 10. 9. 2010 21:18)Máte to tu velmi stručné a je to také velmi zajímavé.Ani já bych to takhle udělat nemohl
Soutěž
(Raketka.cz, 7. 6. 2011 17:04)